אודות

אלבום “העדשה היהודית שלי” היא יוזמה של מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות המזמינה יהודים ברחבי העולם להעלות תמונות המשקפות חיבור אישי לעם היהודי. כל תמונה מעניקה ביטוי אמנותי לאחד או יותר מעמודי התווך של העמיות היהודית: זיכרון היסטורי, ערכים יהודיים, תרבות ויצירה יהודית, עברית ושפות יהודיות אחרות, זיקה רבת פנים לישראל ואורח חיים יהודי.

המשתמשים מעלים תמונות באתר יחד עם שם, כותרת, פסקת הסבר קצרה, נושא, מיקום ותאריך הצילום, ויש אפשרות לשתף אותם בפייסבוק. לאחר ההעלאה, התמונות הופכות לחלק ממאגרי המידע הפתוחים של בית התפוצות. משתמשים יכולים לחפש תמונות על סמך קריטריונים מסוימים, כגון תמונות מארץ ספציפית, זמן ו/או נושא.

האתר פתוח להעלאות ולחיפושים לאורך כל השנה. בתקופות מסויימות, מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות ייזום תחרויות בנושא מסויים, כאשר המשתמשים מוזמנים להעלות את תמונותיהם סביב חג מסוים או רעיון יהודי (למשל: חנוכה). התצלום הטוב ביותר של הנושא, שייבחר ע”י ועדת השיפוט בבית התפוצות, יזכה בפרס.

אלבום “העדשה היהודית שלי” הוא חלק מתכנית צילום “העדשה היהודית”, אשר יוסדה על ידי הצלם ציון עוזרי ומנוהלת על ידי בית התפוצות. העדשה היהודית מאתגרת תלמידים וסטודנטים ברחבי העולם לחקור את חייהם היהודיים באמצעות עדשת המצלמה. מערכי השיעורים לתכנית “העדשה היהודית” מנוסחים באופן מקצועי המשלבים בין תכני עמיות יהודית ופרקטיקת הצילום. העדשה היהודית מופעלת בבתי ספר, מחנות קיץ, בתי כנסת, תנועות נוער, באוניברסיטאות, במרכזים קהילתיים, ועוד. לאחר השיעורים מגישים המשתתפים ברחבי העולם תמונה העונה על השאלה “מה הקשר שלי לעם היהודי?”. המשתתפים מלמעלה מ 20 מדינות בעולם ועשרות ארגונים יהודיים מגוונים מגישים את התמונות המובילות של תלמידיהם לתחרות הבינלאומית השנתית בבית התפוצותף כאשר התמונות הנבחרות יוצגו במוזיאון העם היהודי בבית התפוצות בתל אביב.

לפרטים על התחרויות הקרובות לחץ כאן כדי לעקוב אחרינו בפייסבוק.